0,00złTwoje zakupy
 

Kategorie

szukaj

Porady, informacje, ciekawostki o budownictwie

Beton komórkowy Bruk-bet Termalica – wskazówki wykonawcze:

   Wznoszenie ścian z betonu komórkowego Termalica wymaga nieco innej techniki niż tradycyjne murowanie z pustaków ceramicznych. W ponizszym artykule postaramy się przybliżyć państwu te różnice oraz omówić najważniejsze zagadnienia związane z tym tematem.

   Najważniejsze by prawidłowo i stabilnie wypoziomować pierwszą warstwę. Najłatwiej zacząć od rogów ścian, murując tradycyjną zaprawą cementową. Naddatki zaprawy trzeba usunąć i wygładzić pacą wyrównującą. Po tak przygotowanej pierwszej warstwie murowanie kolejnych nie będzie sprawiało  problemu. Jest to kluczowe szczególnie przy ścianach jednowarstwowych. Murując z tradycyjnej zaprawy, pustaki trzeba zwilżać - nie będą wtedy podciągały zbyt dużej ilości wody. Murując przy użyciu zaprawy klejowej zwilżanie nie będzie potrzebne.

Przejdź do pełnej treści artykułu
Styropian czy wełna mineralna? Jaką termoizolację wybrać?

   Jesli tytułowe pytanie spędza państwu sen z powiek, lub poprostu chcecie budować świadomie i nie musieć zdawać się wyłącznie na innych - warto przeczytać poniższy artykuł - daje on pogląd na sprawę termoziolacji i pokrótce omawia poszczególne elementy budynku które wymagają docieplenia.

   To pytanie zadają sobie często inwestorzy przed przystąpieniem do prac związanych z termoizolacją lub termomodernizacją budynku. Spróbujemy w tym artykule pomóc na nie odpowiedzieć.
   Pierwsza i podstawowa kwestia to wybór pomiędzy wełną mineralną a styropianem. Co bardziej zorientowani zapytają jeszcze - jeśli wełna to z rolki czy w płytach, miękka czy twarda? styropian o jakiej gęstości? EPS czy XPS, hydrofobowy czy zwykły? Pytania tego typu można by mnożyć... 
   Ogólnie rzecz ujmując kluczową sprawą jest co chcemy ocieplać. Są pewne elementy budynku gdzie sprawdzą się różne rodzaje termoizolacji, ale są i takie gdzie możemy zastosować tylko jeden z nich. Poniżej wyliczymy najczęstsze zastosowania termoizolacji różnych rodzajów w budownictwie, ich wady i zalety.

Przejdź do pełnej treści artykułu
Piękne podwórko z kostki​ brukowej

   Chcesz stworzyć w swoim domu trwały podjazd, nietypowy chodnik, lub piękny taras? Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie jesteś już na dobrej drodze. Nowoczesne kostki brukowe, płyty tarasowe lub zielone parkingi sprawią że każdy ogród będzie wyglądał pięknie. Są uniwersalne, trwałe a różnorodność wzorów kolorów i sposobów wykończenia powierzchni sprosta bardzo różnym gustom. 

Przejdź do pełnej treści artykułu
Cienkowarstwowe tynki elewacyjne - przegląd

  Przed przystapieniem do wykańczania elewacji budynku warto poświęcić chwię czasu na zapoznanie się z ofertą dostępnych wypraw tynkarskich. Mają one duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie budynku. Chronią termoizolację (styropian, wełnę mineralną) przed działaniem czynników atmosferycznych, przed uszkodzeniami mechanicznymi, erozją, porostem glonów i grzybów, wilgocią. Stanowią również bardzo ważny element dekoracyjny. Odpowiednio dobrane kolory i faktury mogą sprawić że budynek zyska piękny i niepowtarzalny wygląd.
   Kluczową sprawą jest odpowiedni dobór rodzaju powłoki tynkarskiej spośród szerokiej gamy nowoczesnych produktów jak: tynki akrylowe, krzemianowe (silikatowe), polikrzemianowe (niskoalkaliczne silikatowe), silikonowe, mozaikowe. Każdy z wymienionych rodzajów ma wady i zalety. Spróbuję pokrótce opisać je w tym artykule.

Przejdź do pełnej treści artykułu

 


Systemy rur w instalacjach wodno kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania - przegląd

   Obecnie na polskim rynku budowlanym znaleźć można wiele rożnych rodzajów rur i kształtek instalacyjnych. Różnice dotyczą głównie materiału z którego są one wykonane oraz sposobu łączenia. Poniższy artykuł zawiera zestawienie najważniejszych rodzajów oraz ich charakterystykę.

Przejdź do pełnej treści artykułu

 Kontakt oraz mapa dojazdu

32-410 Dobczyce
ul. Rzeźnicza 14b

generalbud2@interia.pl

kom 519 805 902

biuro 012 271 00 90

Zobacz nas na mapie Google